Nowe życie starych mebli

Okleina meblowa olcha średnia 67,5cm 200-8304Bywa tak, że bardzo chce się coś zmienić w starym, już nieco nudnym mieszkaniu, ale proza życia zdecydowanie tego zabrania. Największymi wrogami, i zdecydowanie najczęściej zaglądającymi w nasze skromne progi, są czas i fundusze. Jest też rozsądek, równie częsty gość, który zawsze mówi jedno i to samo: „Po co coś zmieniać? Jeszcze nie jest aż tak źle”. Uparcie walczy z nimi wola, która miewa całkiem sporą siłę przebicia, ale z chęcią pójdzie też na kompromis. Ok, bez szaleństw, ale jakaś zmiana musi być. Skoro generalny remont nie wchodzi w grę, pozostają drobniejsze rzeczy. Najprościej kupić nowe meble, ale… patrz: wróg nr 2. Skoro więc nie można sprawić sobie nowych, trzeba reanimować stare… W jaki sposób?

Okleina meblowa. Twór niezwykle przydatny, prawdziwy przyjaciel wielbicieli drobnych zmian, który nie dość, że skutecznie i długotrwale poprawi nam nastrój, to jeszcze tchnie w nasze meble drugie, zupełnie nowe, całkiem inne życie. Niewielki koszt jest zupełnie nieproporcjonalny do efektu, jaki daje taka mała, duża zmiana.

Bodaj najczęstszym zestawem mebli, który dość szybko traci efekt nowości i świeżości, są meble kuchenne. Osadzają sie na nich nie tylko zapachy codziennie gotowanych potraw, ale również gaz i tłuszcz, który je niszczy. Częste mycie owszem, jest skuteczne, ale spójrzmy prawdzie w oczy… A że kuchnia jest sercem domu, dobrze, jeśli wygląda czysto, świeżo i – przede wszystkim – zachęcająco dla tych, którzy spędzają w niej większość dnia. Najprostszym sposobem na to, by odnowić meble, jest okleina ścienna, która na powrót zmieni starą kuchnię w nową.

Oczywiście, przez nadaniem mablom nowego wyrazu, należy na dobre pozbyć się starego, a więc gruntowne porządki są nie do uniknięcia. Przy okazji mycia i odtłuszczania mebli, warto pozbyć się z nich tego, czego naprawdę nie używamy i co nam się kompletnie nie przyda. Praca ciężka, bywa mało przyjemna, ale za to opłacalna i owocująca na przyszłość. Dostępne na rynku okleiny meblowe pozwalają na aranżację mebli w różnych stylach. Warto się więc zastanowić, czy wybór okleiny nie okaże się pierwszym krokiem do tego, by nieco zmienić charakter naszego mieszkania. Skoro do tej pory meble były w ciemnych kolorach, stylizowane na drewniane – może pora na coś jasnego, zupełnie nowoczesnego? Jeżeli mamy szklane szyby w niektórych drzwiczkach, które pokazują bogactwo naszej zastawy obiadowej – można pomyśleć, czy nie warto zrobić z nich witraż, który zakryje to, co niekoniecznie nadaje się do pokazywania. Można też całkowicie poddać się chwili szaleństwa i do monotonnej kuchni wprowadzić kolorowe, abstrakcyjne wzory. Przy okazji oklejania mebli można też wymienić wszystkie uchwyty, żeby dopełnić całość zmiany.

Kombinacji i możliwości jest naprawdę sporo, a efekt jeden – pełnia zadowolenia, zaspokojnenie potrzeby zmiany i, przede wszystkim, powiew świeżości i nowości w starym, dobrze znanym pomieszczeniu.

Zachęcamy do zapoznania się kolekcjami oklein meblowych na stronie sklepu tapetuj.pl.

 

 

Z tagami: , , , ,

Komentowanie wyłączone