Tapety do małych pomieszczeń

Remontując dom czy mieszkanie nie zawsze mamy wpływ na metraż poszczególnych pokoi. Często zdarza się nam, że w swym lokum mamy mały pokój i nie bardzo wiemy jak je odpowiednio urządzić, by sprawiało wrażenie dużo większego. Ten mały poradnik pomoże Wam uniknąć wpadki.

ściana w pasy dodaje wysokości pomieszczeniuNajważniejszym elementem, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę, jest dobór koloru tapety. Prawidłowe zastosowanie koloru tapety pozwoli rozjaśnić pomieszczenie, nadać mu lekkości, przestrzeni, bądź je przyciemnić, sprawić, że wnętrze będzie tajemnicze i zagadkowe a zarazem umilą czas spędzony w pokoju. Należy uważać, by poprzez złe dopasowanie, pokój nie stał się groteskowy i nieciekawy.

Tapety ścienne o delikatnych, jasnych barwach optycznie powiększą pokój, będzie on przestronniejszy, a po ciężkim dniu w pracy, stanie się on oazą spokoju i miejscem regeneracji sił. Tapety w odcieniach: beżu, bieli, ecru, pomarańczu, żółci są do tego idealne. Ciemniejsze kolory, takie jak: brązy, czernie, fiolety, czerwienie ocieplą pokój. Uważajmy, decydując się na „mocne” kolory nie powinno się tapetować dwóch przeciwległych ścian w tym samym odcieniu, bowiem zamiast powiększyć, zrobimy mały, ciasny pokoik.

Dobrze. Wybraliśmy już odcień tapety, a co ze wzorem? Czy trzeba szukać gładkich, zwykłych tapet,. Czy można się pokusić o jakieś wzory? Jak najbardziej można szukać wzorzystych tapet. Unikajmy jednak wielokolorowych wzorów. Do niskiego pomieszczenia można dopasować tapety ścienne w pionowe pasy, natomiast poziome pasy wydłużą pokój.

Co na ścianę można jeszcze położyć, by pokój stał się większy? Lustra, ale o tym poczytają sobie Państwo w najbliższym czasie.

Komentowanie wyłączone